Periyodik İlaçlama belirli zaman dilimlerinde haşere sorunlarının tekrar oluşmaması için yapılan tekrar ilaçlamaya verilen isimdir. Ev, ofis gibi alanlarda yılda bir veya iki defa yapılırken lokanta,fırın,pastane,hastane gibi alanlarda ayda bir veya iki defa ilaçlama yapılmaktadır.

Periyodik ilaçlama faydaları nelerdir?

Boçev böcek ilaçlama ekibi tarafından belirlenen periyodik ilaçlama sıklığı haşere sorunlarının oluşmasını engellemektedir. Başlıca periyodik ilaçlamanın faydalarını şöyle sıralayabiliriz.

  • İlaçlama düzenli yapıldığı için daha önce hangi böcek ilacı kullanıldığı bilindiği için tüm haşerelere karşı her zaman sonuçlar verilmektedir. İlaçların arada bir değişmesi sonucu böceklerin ilaca karşı bağışıklılık kazanmasının önüne geçmiş olur.
  • İlaçlama yapıldığında böceklerin yumurtası kalabilmektedir, düzenli yapılan ilaçlama ise böcekler daha küçükken çoğalmadan yok edilmektedir.
  • Fare gibi kemirgenler akıllı olduklarından istasyonlara konulan yemlerin sürekli yenileri ile değiştirilmesi sonucu kemirgen mücadelesinde başarılı sonuçlar vermektedir.

Periyodik ilaçlama maliyetli midir?

İlk başta detaylı bir ilaçlama yapıldıktan sonra düzenli ilaçlamalarda maliyetler oldukça düşmektedir. Bu sayede yılda bir kaç kez detaylı bir ilaçlama yerine düzenli rutin kontroller aynı maliyete gelmektedir. Lokanta, pastane gibi gıda yerlerinde haşere sorunları çıkması yaşanacak presjtij kaybı haşere ilaçlama maliyetinden çok daha fazladır. Ev ilaçlamada ise evdeki bireylerin haşerelerden dolayı hasta olması paha biçilemez sağlığımıza hiçbir maliyet yerine getiremez. Boçev güvencesi ile sağlığınız için profesyonel çözümler sunmaktayız.