Akrep çok zehirli eklembacaklı sınıfı canlısıdır. Yavaş hareket eder ve sinsi bir şekilde insanları ısırmaktadır. Yavaş hareket ettiği için korunma amaçlı sokmaktadır. Akrep sokmasu sonucu hayati tehlike oluşmakta ve bu gibi durumlarda acil bir şekilde ilk yardım alnımalıdır. BOÇEV böcek ilaçlama şirketi akrep ilaçlama yaparak haşerenin vereceği zaraların önüne geçmektedir.

Akrep nerelerde görülmekte ve yaşam alanları nelerdir?

Çatı ve bodrum katlarında, taşların arasında yaşamaktadır. Yağmur ve sel gibi afetlerde yuva arayışına girmektedir. Bu gibi durumlarda insanların bulunduğu alanlarda kenndisine yuva bulmaktadır. Ev içerisinde yastıkların altında, ayakkabı içerisinde, kullanılmayan eşyaların arasında gizlenir.

Akrep nasıl ve ne ile beslenir?

Yaşamını sürdürmesi için diğer böceklerden beslenmektedir. Sahip olduğu kabuk ile kendisini korumakta hatta radyason gibi tehliklere karşı direç göstermektedir. Beslenme sırasında ağzında enzimler salgılar bu şekilde avnı parçalayarak sindirimi kolaylaştırır.

Akrepin bilinmeyen özellikleri nelerdir?

Suyun altında 24 saat kadar canlı kalabilir. Diğer canlılardan farklı olarak buz içerisinde dondurulduğunda uzun bir süre bekletilip buzu eritildiğinde yaşamına olduğu yerden devam etmektedir. Akrep yalnız yaşar ve çiftleşme döneminde bir araya gelerek erkek spermi toprağı kazıyarak bırakır. Erkek bu işlemi çok hızlı bir şekilde yapmakta aksi durumda dişiye yem olama olasılığı yüksektir.

Akrep ile nasıl mücadele edilmelidir?

  • Akreplerin toprak altında, moloz yığınları arasında yaşadıklarını söylemiştik o yüzden ilk başta ortamın hijyenini sağlamak gerekir.
  • Doğru ilaçlama yöntemiyle ve doğru kimyasal maddelerin kullanılması gerekir.
  • Yatak, yorgan ve yastıkların altına saklanabileceği göz önüne alındığında bunların silkelenip tek tek kontrol edilmesi gerekir

Akrep ilaçlama teknikleri nelerdir?

BOÇEV ilaçlama şirketi haşere kaynağını tespit ettiğinde uygun ilaçlarla sisleme şeklinde ilaçlama gerçekleştirmektedir. Bazı durumlarda püskürtme yöntemi de uygulanmaktadır. İlaçlama yapılacak alanın koşulları akrep ilaçlama yöntemlerini belirlemektedir.